Techflex F6N1.25BK25
F6N1.25BK25 picture photo
Mfg. Part Number
F6N1.25BK25
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
F6 SELF WRAP 1 1/4" BLACK 25'
Datasheet Download
F6N1.25BK25.pdf
Availability of F6N1.25BK25
QUANTITY
F6N1.25BK25 Order Process
Ship out your order
Specifications of F6N1.25BK25
Internal Part NumberEIS-F6N1.25BK25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFlexo® F6 Braided Tube Sleeving
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeSelf Wrap (Split Flexible Tube)
Diameter1.250" (31.80mm)
Diameter - Maximum-
Length25.0' (7.62m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F6N1.25BK25
Related LinksF6N1., F6N1.25BK25 Datasheet, Techflex Distributor
F6N1.25BK25 Details Description
Related parts for F6N1.25BK25
RES ARRAY 18 RES 1K OHM 20DRT datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS FEMALE DIP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 4.81K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 15UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf