Vishay/BCcomponents F821K39Y5RN6UJ5R
F821K39Y5RN6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
F821K39Y5RN6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 1KV Y5R RADIAL
Datasheet Download
F821K39Y5RN6UJ5R.pdf
Availability of F821K39Y5RN6UJ5R
QUANTITY
F821K39Y5RN6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of F821K39Y5RN6UJ5R
Internal Part NumberEIS-F821K39Y5RN6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesF
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F821K39Y5RN6UJ5R
Related LinksF821K39Y, F821K39Y5RN6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F821K39Y5RN6UJ5R Details Description
Related parts for F821K39Y5RN6UJ5R
RES 800 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 2POS datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
MODBUS PLUS TAP MODULE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
N.M.FIT HDR HSG ASSY datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf