Epson FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
FA-118T 32.0000MF10Z-AG3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.00 MHZ 7.0PF SMD
Datasheet Download
FA-118T 32.0000MF10Z-AG3.pdf
Availability of FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
QUANTITY
FA-118T 32.0000MF10Z-AG3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
Internal Part NumberEIS-FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-118T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.014" (0.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
Related LinksFA-118T 32.0, FA-118T 32.0000MF10Z-AG3 Datasheet, Epson Distributor
FA-118T 32.0000MF10Z-AG3 Details Description
Related parts for FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
CONN FFC VERT 19POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
FET 900 MHZ SOT-143 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C V-OUT 10-DFN datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 100MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR 250KSPS 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 43UH 353MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.5A SOT25 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 200MA 2.76 OHM datasheet.pdf