Epson FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
FA-118T 32.0000MF10Z-AG3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
Brief Description
CRYSTAL 32.00 MHZ 7.0PF SMD
Datasheet Download
FA-118T 32.0000MF10Z-AG3.pdf
Availability of FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
QUANTITY
FA-118T 32.0000MF10Z-AG3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
Internal Part NumberEIS-FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-118T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.014" (0.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
Related LinksFA-118T 32.0, FA-118T 32.0000MF10Z-AG3 Datasheet, Epson Distributor
FA-118T 32.0000MF10Z-AG3 Details Description
Related parts for FA-118T 32.0000MF10Z-AG3
IC FREQ SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
COUNTER LED 4 CHAR 50-250V CHASS datasheet.pdf
PANEL ALUMINUM 19" WHITE TEXTURE datasheet.pdf
IC TRUE RMS/DC CONV MONO 14-CDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS SDL 24AWG AU FLAT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
ASSY LCD 2X20 W/HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf