Epson FA-118T 32.0000MF12Z-AC3
FA-118T 32.0000MF12Z-AC3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-118T 32.0000MF12Z-AC3
Brief Description
CRYSTAL 32.00 MHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
FA-118T 32.0000MF12Z-AC3.pdf
Availability of FA-118T 32.0000MF12Z-AC3
QUANTITY
FA-118T 32.0000MF12Z-AC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-118T 32.0000MF12Z-AC3
Internal Part NumberEIS-FA-118T 32.0000MF12Z-AC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-118T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±12ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.014" (0.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-118T 32.0000MF12Z-AC3
Related LinksFA-118T 32.0, FA-118T 32.0000MF12Z-AC3 Datasheet, Epson Distributor
FA-118T 32.0000MF12Z-AC3 Details Description
Related parts for FA-118T 32.0000MF12Z-AC3
CONN HEADER 68POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf