Epson FA-128 24.0000MF10Z-AJ3
FA-128 24.0000MF10Z-AJ3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 24.0000MF10Z-AJ3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.00 MHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 24.0000MF10Z-AJ3.pdf
Availability of FA-128 24.0000MF10Z-AJ3
QUANTITY
FA-128 24.0000MF10Z-AJ3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 24.0000MF10Z-AJ3
Internal Part NumberEIS-FA-128 24.0000MF10Z-AJ3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 24.0000MF10Z-AJ3
Related LinksFA-128 24.0, FA-128 24.0000MF10Z-AJ3 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 24.0000MF10Z-AJ3 Details Description
Related parts for FA-128 24.0000MF10Z-AJ3
BATTERY PACK NIMH 3.6V 6500 MAH datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
RES 20K OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf