Epson FA-128 26.0000MF10Z-K5
FA-128 26.0000MF10Z-K5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 26.0000MF10Z-K5
Brief Description
CRYSTAL 26.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 26.0000MF10Z-K5.pdf
Availability of FA-128 26.0000MF10Z-K5
QUANTITY
FA-128 26.0000MF10Z-K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 26.0000MF10Z-K5
Internal Part NumberEIS-FA-128 26.0000MF10Z-K5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 26.0000MF10Z-K5
Related LinksFA-128 26.0, FA-128 26.0000MF10Z-K5 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 26.0000MF10Z-K5 Details Description
Related parts for FA-128 26.0000MF10Z-K5
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
ENCODER MODULE 3CH 256CPR datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/12/180ZE SN BK BX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf