Epson FA-128 40.0000MF10Z-K3
FA-128 40.0000MF10Z-K3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 40.0000MF10Z-K3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FA-128 40.0000MF10Z-K3.pdf
Availability of FA-128 40.0000MF10Z-K3
QUANTITY
FA-128 40.0000MF10Z-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 40.0000MF10Z-K3
Internal Part NumberEIS-FA-128 40.0000MF10Z-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Featured ProductFA-128 Series SMT Crystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency40MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 40.0000MF10Z-K3
Related LinksFA-128 40.0, FA-128 40.0000MF10Z-K3 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 40.0000MF10Z-K3 Details Description
Related parts for FA-128 40.0000MF10Z-K3
RES SMD 62K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER IDC 7POS .100 TIN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.5V SC-82AB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOLT OUT SER 8-DIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 70W datasheet.pdf
RES SMD 16.4KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MODULE DC/DC 1X1 BRICK 3.3V 5A datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf