Epson FA-128 50.0000MD50X-G3
FA-128 50.0000MD50X-G3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 50.0000MD50X-G3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 50.00 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 50.0000MD50X-G3.pdf
Availability of FA-128 50.0000MD50X-G3
QUANTITY
FA-128 50.0000MD50X-G3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 50.0000MD50X-G3
Internal Part NumberEIS-FA-128 50.0000MD50X-G3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 50.0000MD50X-G3
Related LinksFA-128 50.0, FA-128 50.0000MD50X-G3 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 50.0000MD50X-G3 Details Description
Related parts for FA-128 50.0000MD50X-G3
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf