Epson FA-20H 26.0000MF10V-B3
FA-20H 26.0000MF10V-B3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H 26.0000MF10V-B3
Brief Description
CRYSTAL 26.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
FA-20H 26.0000MF10V-B3.pdf
Availability of FA-20H 26.0000MF10V-B3
QUANTITY
FA-20H 26.0000MF10V-B3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H 26.0000MF10V-B3
Internal Part NumberEIS-FA-20H 26.0000MF10V-B3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H 26.0000MF10V-B3
Related LinksFA-20H 26.0, FA-20H 26.0000MF10V-B3 Datasheet, Epson Distributor
FA-20H 26.0000MF10V-B3 Details Description
Related parts for FA-20H 26.0000MF10V-B3
LED RED T1-3/4 QUAD RT ANG PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A TO220-3 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 36AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES 312K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf