Epson FA-20H 26.0000MF20X-K0
FA-20H 26.0000MF20X-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H 26.0000MF20X-K0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 26.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-20H 26.0000MF20X-K0.pdf
Availability of FA-20H 26.0000MF20X-K0
QUANTITY
FA-20H 26.0000MF20X-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H 26.0000MF20X-K0
Internal Part NumberEIS-FA-20H 26.0000MF20X-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H 26.0000MF20X-K0
Related LinksFA-20H 26.0, FA-20H 26.0000MF20X-K0 Datasheet, Epson Distributor
FA-20H 26.0000MF20X-K0 Details Description
Related parts for FA-20H 26.0000MF20X-K0
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MUX 4:1 DIFF 5V ECL 20-TSSOP datasheet.pdf
TAPE DOUBLE COATED 1.5"X 36YD datasheet.pdf
FILTER GEN PURPOSE/SGL PHASE 20A datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf