Epson FA-20H 32.0000MF12Y-W3
FA-20H 32.0000MF12Y-W3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H 32.0000MF12Y-W3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.00 MHZ 12PF SMD
Datasheet Download
FA-20H 32.0000MF12Y-W3.pdf
Availability of FA-20H 32.0000MF12Y-W3
QUANTITY
FA-20H 32.0000MF12Y-W3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H 32.0000MF12Y-W3
Internal Part NumberEIS-FA-20H 32.0000MF12Y-W3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±12ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H 32.0000MF12Y-W3
Related LinksFA-20H 32.0, FA-20H 32.0000MF12Y-W3 Datasheet, Epson Distributor
FA-20H 32.0000MF12Y-W3 Details Description
Related parts for FA-20H 32.0000MF12Y-W3
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M5 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 118MA 12 OHM TH datasheet.pdf