Epson FA-238 16.9344MA-B5
FA-238 16.9344MA-B5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 16.9344MA-B5
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 16.9344 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 16.9344MA-B5.pdf
Availability of FA-238 16.9344MA-B5
QUANTITY
FA-238 16.9344MA-B5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 16.9344MA-B5
Internal Part NumberEIS-FA-238 16.9344MA-B5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.9344MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 16.9344MA-B5
Related LinksFA-238 16, FA-238 16.9344MA-B5 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 16.9344MA-B5 Details Description
Related parts for FA-238 16.9344MA-B5
RES SMD 158K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
FIXED IND 72NH 270MA 560 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
15PIN STR CONNECTOR ONLY FOR SD3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf