Epson FA-238 18.4320MB50X-A3
FA-238 18.4320MB50X-A3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 18.4320MB50X-A3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 18.4320 MHZ 12.5PF SMD
Datasheet Download
FA-238 18.4320MB50X-A3.pdf
Availability of FA-238 18.4320MB50X-A3
QUANTITY
FA-238 18.4320MB50X-A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 18.4320MB50X-A3
Internal Part NumberEIS-FA-238 18.4320MB50X-A3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 18.4320MB50X-A3
Related LinksFA-238 18.4, FA-238 18.4320MB50X-A3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 18.4320MB50X-A3 Details Description
Related parts for FA-238 18.4320MB50X-A3
RELAY TELECOM DPDT 10MA 3V datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY SW SNAP 2.5MM PNL datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 14"L X 12"W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 20V 30W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC DO-215AA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf