Epson FA-238 24.0000MB-C3
FA-238 24.0000MB-C3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 24.0000MB-C3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FA-238 24.0000MB-C3.pdf
Availability of FA-238 24.0000MB-C3
QUANTITY
FA-238 24.0000MB-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 24.0000MB-C3
Internal Part NumberEIS-FA-238 24.0000MB-C3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 24.0000MB-C3
Related LinksFA-238 24, FA-238 24.0000MB-C3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 24.0000MB-C3 Details Description
Related parts for FA-238 24.0000MB-C3
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
1000UF 25V 12,5X13,5 datasheet.pdf