Epson FA-238 25.0000MB-B0
FA-238 25.0000MB-B0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB-B0
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB-B0.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB-B0
QUANTITY
FA-238 25.0000MB-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB-B0
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB-B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB-B0
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MB-B0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB-B0 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB-B0
CONN HEADER 9POS .156 R/A TIN datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 50MA SNT6A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 68PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CONN PLUG 17+PE INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf