Epson FA-238 25.0000MB-C0
FA-238 25.0000MB-C0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB-C0
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB-C0.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB-C0
QUANTITY
FA-238 25.0000MB-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB-C0
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB-C0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB-C0
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MB-C0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB-C0 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB-C0
TERM BLOCK PCB 13POS 5.0MM GREEN datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMC datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RD-9 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
38999 CON 16 SKT CTV 1500 CYCL datasheet.pdf
LJT 79C 79#22D PIN RECP datasheet.pdf
RED 2 POS METAL datasheet.pdf