Epson FA-238 25.0000MB-G0
FA-238 25.0000MB-G0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB-G0
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB-G0.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB-G0
QUANTITY
FA-238 25.0000MB-G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB-G0
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB-G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB-G0
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MB-G0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB-G0 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB-G0
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 12W datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.18A HOLD datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
LGH 3 PIN MICRO-MIN RECEPT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC XO 644.53125MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf