Epson FA-238 25.0000MB-G3
FA-238 25.0000MB-G3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB-G3
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB-G3.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB-G3
QUANTITY
FA-238 25.0000MB-G3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB-G3
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB-G3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB-G3
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MB-G3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB-G3 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB-G3
IC VREF SERIES 5V SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 4.5A 19.5 MOHM datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf