Epson FA-238 25.0000MB-W0
FA-238 25.0000MB-W0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB-W0
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB-W0.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB-W0
QUANTITY
FA-238 25.0000MB-W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB-W0
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB-W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB-W0
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MB-W0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB-W0 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB-W0
CONN TERM BLOCK 10POS 3.5MM PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 732 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FLKM50-32/SI/BFI/PLC datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
MSOP-12 STENCIL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf