Epson FA-238 25.0000MB-W3
FA-238 25.0000MB-W3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB-W3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB-W3.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB-W3
QUANTITY
FA-238 25.0000MB-W3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB-W3
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB-W3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB-W3
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MB-W3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB-W3 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB-W3
BRD SPT SNAP LOCK/RIVET 7/16" datasheet.pdf
CONN BOOT FOR CRIMP CONN 10PC datasheet.pdf
MARKER STRIP, BLANK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CBL CLAMP M20 6-12MM PLAST IP68 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf