Vishay/Dale RNC50H4320FRBSL
RNC50H4320FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4320FRBSL
Brief Description
RES 432 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4320FRBSL.pdf
Availability of RNC50H4320FRBSL
QUANTITY
RNC50H4320FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4320FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H4320FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4320FRBSL
Related LinksRNC50H4, RNC50H4320FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4320FRBSL Details Description
Related parts for RNC50H4320FRBSL
ROUND STANDOFF 8-32 PHENOLIC 2" datasheet.pdf
OSC XO 49.152MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 350KHZ SC70-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
ESD HANDLER 5-7/8X8-1/8X1 datasheet.pdf
IC 6BIT V-LVL TRANSLATOR 16-QFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
SHEET FOAM 101.6X152.4MM datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.75A 10DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SDL FERR DIE ASSY 4 POS datasheet.pdf