Epson FA-238 25.0000MD30V-K0
FA-238 25.0000MD30V-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MD30V-K0
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MD30V-K0.pdf
Availability of FA-238 25.0000MD30V-K0
QUANTITY
FA-238 25.0000MD30V-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MD30V-K0
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MD30V-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MD30V-K0
Related LinksFA-238 25.0, FA-238 25.0000MD30V-K0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MD30V-K0 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MD30V-K0
RES SMD 200 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE UHF VAR CAP 30V SOD323 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
RES SMD 25K OHM 0.01% 0.4W 2512 datasheet.pdf
MICRO 25C S 36" WHT FLOAT datasheet.pdf
DETECTOR 24VDC PNP OUTPUT datasheet.pdf