Epson FA-238 31.2500MB-K0
FA-238 31.2500MB-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 31.2500MB-K0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 31.2500 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 31.2500MB-K0.pdf
Availability of FA-238 31.2500MB-K0
QUANTITY
FA-238 31.2500MB-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 31.2500MB-K0
Internal Part NumberEIS-FA-238 31.2500MB-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency31.25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 31.2500MB-K0
Related LinksFA-238 31, FA-238 31.2500MB-K0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 31.2500MB-K0 Details Description
Related parts for FA-238 31.2500MB-K0
IC ADC 24BIT HI SPEED 38QFN datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 60A 4.5V datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS62130-505 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 395MA 400 MOHM TH datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 4A datasheet.pdf