Epson FA-238V 12.2880MD30V-W3
FA-238V 12.2880MD30V-W3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238V 12.2880MD30V-W3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 12.2880 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238V 12.2880MD30V-W3.pdf
Availability of FA-238V 12.2880MD30V-W3
QUANTITY
FA-238V 12.2880MD30V-W3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238V 12.2880MD30V-W3
Internal Part NumberEIS-FA-238V 12.2880MD30V-W3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238V 12.2880MD30V-W3
Related LinksFA-238V 12., FA-238V 12.2880MD30V-W3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238V 12.2880MD30V-W3 Details Description
Related parts for FA-238V 12.2880MD30V-W3
FUSE DRWR FOR PWR MOD X-SAFE 2PL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PLL PROG 16SOIC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
DOOR STEEL 18.9X17.4X0.5" BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
IC TOUCH CTLR 4WIRE 12DFN datasheet.pdf
FUSE 250MA 250V AXIAL datasheet.pdf