Epson FA-238V 13.0000MA20V-AC3
FA-238V 13.0000MA20V-AC3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238V 13.0000MA20V-AC3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 13.00 MHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238V 13.0000MA20V-AC3.pdf
Availability of FA-238V 13.0000MA20V-AC3
QUANTITY
FA-238V 13.0000MA20V-AC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238V 13.0000MA20V-AC3
Internal Part NumberEIS-FA-238V 13.0000MA20V-AC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238V 13.0000MA20V-AC3
Related LinksFA-238V 13.0, FA-238V 13.0000MA20V-AC3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238V 13.0000MA20V-AC3 Details Description
Related parts for FA-238V 13.0000MA20V-AC3
FUSE CERM 5A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 16-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 270 OHM 6SIP datasheet.pdf
SPADE INSULKRIMP TAPED datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
BEND RELIEF 8.0MM BLUE datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 110UH 262MA 4.9 OHM datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf