Epson FA-238V 13.0000MB-AJ0
FA-238V 13.0000MB-AJ0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238V 13.0000MB-AJ0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 13.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238V 13.0000MB-AJ0.pdf
Availability of FA-238V 13.0000MB-AJ0
QUANTITY
FA-238V 13.0000MB-AJ0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238V 13.0000MB-AJ0
Internal Part NumberEIS-FA-238V 13.0000MB-AJ0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238V 13.0000MB-AJ0
Related LinksFA-238V 13, FA-238V 13.0000MB-AJ0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238V 13.0000MB-AJ0 Details Description
Related parts for FA-238V 13.0000MB-AJ0
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DSP 144-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 23.5VC SMA datasheet.pdf
RES 510 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONN DIN R/2 MALE 32CKT datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 32POS TIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 10A 125V datasheet.pdf