Epson FA-238V 13.0000MB50X-K3
FA-238V 13.0000MB50X-K3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238V 13.0000MB50X-K3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 13.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238V 13.0000MB50X-K3.pdf
Availability of FA-238V 13.0000MB50X-K3
QUANTITY
FA-238V 13.0000MB50X-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238V 13.0000MB50X-K3
Internal Part NumberEIS-FA-238V 13.0000MB50X-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238V 13.0000MB50X-K3
Related LinksFA-238V 13., FA-238V 13.0000MB50X-K3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238V 13.0000MB50X-K3 Details Description
Related parts for FA-238V 13.0000MB50X-K3
CONN HEADER 9POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
FRAME FIXED FEMALE SZ8 FOR 7MOD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W SGL 5V OUT DIP24 datasheet.pdf