Epson FA-238V 14.7456MB-K3
FA-238V 14.7456MB-K3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238V 14.7456MB-K3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 50ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FA-238V 14.7456MB-K3.pdf
Availability of FA-238V 14.7456MB-K3
QUANTITY
FA-238V 14.7456MB-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238V 14.7456MB-K3
Internal Part NumberEIS-FA-238V 14.7456MB-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
PCN Design/SpecificationFA-238V Electrode Pad And Footprint 14/Jan/2015
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238V 14.7456MB-K3
Related LinksFA-238V 14, FA-238V 14.7456MB-K3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238V 14.7456MB-K3 Details Description
Related parts for FA-238V 14.7456MB-K3
IC DRIVER MOSF HI SD QUAD 16SOIC datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SNAP ACT DPDT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 13A 65W datasheet.pdf
CONN HDR 72POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 26POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
SPRING COMPRESSION datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.02UF RADIAL datasheet.pdf