t-Global Technology FAM5-297-210-0.3-1A
FAM5-297-210-0.3-1A picture photo
Mfg. Part Number
FAM5-297-210-0.3-1A
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
SHEET FAM5 210X297MM
Datasheet Download
FAM5-297-210-0.3-1A.pdf
Availability of FAM5-297-210-0.3-1A
QUANTITY
FAM5-297-210-0.3-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of FAM5-297-210-0.3-1A
Internal Part NumberEIS-FAM5-297-210-0.3-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Introduction to the FAM Product Range
MSDS Material Safety DatasheetFAM5 MSDS
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
SeriesFAM5
ShapeSheet
Thickness - Overall0.012" (0.3mm)
Width8.26" (210mm)
Length11.8" (297mm)
AdhesiveNon-Conductive
Temperature Range-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAM5-297-210-0.3-1A
Related LinksFAM5-297-, FAM5-297-210-0.3-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
FAM5-297-210-0.3-1A Details Description
Related parts for FAM5-297-210-0.3-1A
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 13A 8.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
RES 24 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf