Microsemi Commercial Components 3EZ39DE3/TR8
3EZ39DE3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ39DE3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 39V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ39DE3/TR8.pdf
Availability of 3EZ39DE3/TR8
QUANTITY
3EZ39DE3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ39DE3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ39DE3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance±20%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)28 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 29.7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ39DE3/TR8
Related Links3EZ39D, 3EZ39DE3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ39DE3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ39DE3/TR8
FIXED IND 35.48UH 3.4A 57.8 MOHM datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W UMT5 datasheet.pdf
IC TXRX RS-485 3V HD 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADAPTER BNC MALE-DBL BANA PLUG datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 23A 2.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf