Taiyo Yuden FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z
FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z picture photo
Mfg. Part Number
FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z
Brief Description
DUPLEXER SAW 911.5MHZ J-CDMA SMD
Datasheet Download
FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z.pdf
Availability of FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z
QUANTITY
FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z
Internal Part NumberEIS-FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency911.5MHz Center
Bandwidth3MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.8dB
ApplicationsCellular, WCDMA
Package / Case9-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.020" (0.50mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z
Related LinksFAR-D5PF-91, FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z Details Description
Related parts for FAR-D5PF-911M50-M3J7-Z
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
DEBUGGER J-LINK JTAG datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CAP SCREW HEX 1/4-20 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 111 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf