Taiyo Yuden FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z
FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z picture photo
Mfg. Part Number
FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER SAW W-CDMA I (2G) RX SMD
Datasheet Download
FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z.pdf
Availability of FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z
QUANTITY
FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z
Internal Part NumberEIS-FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilySAW Filters
SeriesF6
PackagingCut Tape (CT)
Frequency2.14GHz Center
Bandwidth60MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.8dB
ApplicationsCellular, WCDMA
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.020" (0.50mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.039" W (1.40mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z
Related LinksFAR-F6KY-2G, FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z Details Description
Related parts for FAR-F6KY-2G1400-B4UY-Z
RES SMD 88.7KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 300MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 21POS .100 30AU datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 20pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SMD-6 SSR 1 FORM A datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 90POS datasheet.pdf
CLOUDGATE GATEWAY 3G WIFI W/AC datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT SKT datasheet.pdf