Taiyo Yuden FBA04HA600KE-00
FBA04HA600KE-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA04HA600KE-00
Brief Description
FERRITE BEAD 60 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA04HA600KE-00.pdf
Availability of FBA04HA600KE-00
QUANTITY
FBA04HA600KE-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA04HA600KE-00
Internal Part NumberEIS-FBA04HA600KE-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesFB
PackagingBulk
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 50MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Height (Max)-
Size / Dimension0.138" Dia x 0.236" L (3.50mm x 6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA04HA600KE-00
Related LinksFBA04HA, FBA04HA600KE-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA04HA600KE-00 Details Description
Related parts for FBA04HA600KE-00
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 240V datasheet.pdf
CAP FILM 0.24UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH FS-T ROLLER LVR SILV PCB datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER ETD 44X22X15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf