Taiyo Yuden FBA04VA450RB-00
FBA04VA450RB-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA04VA450RB-00
Brief Description
FERRITE BEAD 45 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA04VA450RB-00.pdf
Availability of FBA04VA450RB-00
QUANTITY
FBA04VA450RB-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA04VA450RB-00
Internal Part NumberEIS-FBA04VA450RB-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesFB
PackagingTray
Impedance @ Frequency45 Ohm @ 100MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Height (Max)-
Size / Dimension0.138" Dia x 0.177" L (3.50mm x 4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA04VA450RB-00
Related LinksFBA04VA, FBA04VA450RB-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA04VA450RB-00 Details Description
Related parts for FBA04VA450RB-00
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 3POS STRAIGHT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
RELAY SSR 50A 660VAC RAND DC IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 81.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ELECT COND TRANSFER 1.5"X36YDS datasheet.pdf
TOOL REMOVAL TWEEZER 12 GA datasheet.pdf
DOUBLE M18 LONG M12 CN NPN NO datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf