Taiyo Yuden FBMH1608HM471-TV
FBMH1608HM471-TV picture photo
Mfg. Part Number
FBMH1608HM471-TV
Brief Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603
Datasheet Download
FBMH1608HM471-TV.pdf
Availability of FBMH1608HM471-TV
QUANTITY
FBMH1608HM471-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of FBMH1608HM471-TV
Internal Part NumberEIS-FBMH1608HM471-TV
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesAutomotive, AEC-Q200, FB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating1A
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBMH1608HM471-TV
Related LinksFBMH1608, FBMH1608HM471-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBMH1608HM471-TV Details Description
Related parts for FBMH1608HM471-TV
BOX ALUM NATURAL 2.52"L X 2.27"W datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 98.28VC DO204AC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 8.5A 23 MOHM TH datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 14-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 16VC 10MSOP datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K 257TAPS 8-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 9.4MM datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CABLE 36POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf