Taiyo Yuden FBMJ1608HM230NTV
FBMJ1608HM230NTV picture photo
Mfg. Part Number
FBMJ1608HM230NTV
Brief Description
FERRITE BEAD 23 OHM 0603
Datasheet Download
FBMJ1608HM230NTV.pdf
Availability of FBMJ1608HM230NTV
QUANTITY
FBMJ1608HM230NTV Order Process
Ship out your order
Specifications of FBMJ1608HM230NTV
Internal Part NumberEIS-FBMJ1608HM230NTV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesAutomotive, AEC-Q200, FB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency23 Ohm @ 100MHz
Current Rating4A
DC Resistance (DCR)7 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBMJ1608HM230NTV
Related LinksFBMJ1608, FBMJ1608HM230NTV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBMJ1608HM230NTV Details Description
Related parts for FBMJ1608HM230NTV
IDC CABLE- ASR14G/ AE14M / ASR14 datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
DIG CONV DC/DC POL 0.6-2.5V 25A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 376 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.9A 149 MOHM SMD datasheet.pdf