Panasonic Industrial Automation Sales FC-SF2-H12
FC-SF2-H12 picture photo
Mfg. Part Number
FC-SF2-H12
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
FRONT PROTECTION COVER FOR SF2
Datasheet Download
FC-SF2-H12.pdf
Availability of FC-SF2-H12
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FC-SF2-H12 Order Process
Ship out your order
Specifications of FC-SF2-H12
Internal Part NumberEIS-FC-SF2-H12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
Series*
Accessory TypeProtective Polycarbonate Guard
For Use With/Related Products*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FC-SF2-H12
Related LinksFC-SF, FC-SF2-H12 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
FC-SF2-H12 Details Description
Related parts for FC-SF2-H12
TRIMMER 1K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.15 OHM 1% 10W datasheet.pdf
FUSE 250V IEC 3.6X10 FA PT TR 2A datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf