Finisar Corporation FCBGD10CD1CX0
FCBGD10CD1CX0 picture photo
Mfg. Part Number
FCBGD10CD1CX0
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
CABLE OPT 12X10GBPS 100M
Datasheet Download
FCBGD10CD1CX0.pdf
Availability of FCBGD10CD1CX0
QUANTITY
FCBGD10CD1CX0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCBGD10CD1CX0
Internal Part NumberEIS-FCBGD10CD1CX0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCBGD10CD1CX0
Related LinksFCBGD1, FCBGD10CD1CX0 Datasheet, Finisar Corporation Distributor
FCBGD10CD1CX0 Details Description
Related parts for FCBGD10CD1CX0
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 14-SOIC datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG36 datasheet.pdf
RES 1G OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
MODULE DIODE 800V 230A INTAPAK datasheet.pdf