Amphenol Commercial Products FCC17A15PE450
FCC17A15PE450 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15PE450
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCC17A15PE450.pdf
Availability of FCC17A15PE450
QUANTITY
FCC17A15PE450 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15PE450
Internal Part NumberEIS-FCC17A15PE450
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15PE4x0.igsFCC17A15PE4x0.stp
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15PE450
Related LinksFCC17A, FCC17A15PE450 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15PE450 Details Description
Related parts for FCC17A15PE450
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.02 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf