Amphenol Commercial Products FCC17A15SA4DB
FCC17A15SA4DB picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15SA4DB
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17A15SA4DB.pdf
Availability of FCC17A15SA4DB
QUANTITY
FCC17A15SA4DB Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15SA4DB
Internal Part NumberEIS-FCC17A15SA4DB
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15SA4xB.igsFCC17A15SA4xB.stp
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15SA4DB
Related LinksFCC17A, FCC17A15SA4DB Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15SA4DB Details Description
Related parts for FCC17A15SA4DB
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SENS 500PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 12DFN datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RESISTIVE & OPTICAL PLATE PANEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3.2A TO263AC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf