Amphenol Commercial Products FCC17A15SN2E0
FCC17A15SN2E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15SN2E0
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCC17A15SN2E0.pdf
Availability of FCC17A15SN2E0
QUANTITY
FCC17A15SN2E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15SN2E0
Internal Part NumberEIS-FCC17A15SN2E0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15SN2x0.igsFCC17A15SN2x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15SN2E0
Related LinksFCC17A, FCC17A15SN2E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15SN2E0 Details Description
Related parts for FCC17A15SN2E0
RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 650MA 300 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR24H/AE24G/HSR24H datasheet.pdf
IC BUFF DL SCHMIT TRIG SC70-6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf