Amphenol Aerospace Operations MS3474L22-41BX
MS3474L22-41BX picture photo
Mfg. Part Number
MS3474L22-41BX
Brief Description
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
MS3474L22-41BX.pdf
Availability of MS3474L22-41BX
QUANTITY
MS3474L22-41BX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474L22-41BX
Internal Part NumberEIS-MS3474L22-41BX
Number of Positions41
Shell Size - Insert22-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (14), 20 (27)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474L22-41BX
Related LinksMS3474L, MS3474L22-41BX Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474L22-41BX Details Description
Related parts for MS3474L22-41BX
MOSFET N-CH 100V 600MA SOT223 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 33POS VERT datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 100POS SMD datasheet.pdf
IC COMPARATOR SINGLE OD SOT23-5 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 5PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf