Amphenol Commercial Products FCC17B25PA6D0
FCC17B25PA6D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25PA6D0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25PA6D0.pdf
Availability of FCC17B25PA6D0
QUANTITY
FCC17B25PA6D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25PA6D0
Internal Part NumberEIS-FCC17B25PA6D0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25PA6x0.igsFCC17B25PA6x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25PA6D0
Related LinksFCC17B, FCC17B25PA6D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25PA6D0 Details Description
Related parts for FCC17B25PA6D0
CONN HOUSING 2POS RED datasheet.pdf
IC MICROMON 5V W/PBRST SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC USB FS SERIAL UART 32-QFN datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 512CPR 4MM datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 3POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
VARISTOR 610V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf