Amphenol Commercial Products FCC17B25PB410
FCC17B25PB410 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25PB410
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25PB410.pdf
Availability of FCC17B25PB410
QUANTITY
FCC17B25PB410 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25PB410
Internal Part NumberEIS-FCC17B25PB410
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25PB4x0.igsFCC17B25PB4x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25PB410
Related LinksFCC17B, FCC17B25PB410 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25PB410 Details Description
Related parts for FCC17B25PB410
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 75V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.226 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FERRITE CHIP 0402 1800 OHM 25% datasheet.pdf