Amphenol Commercial Products FCC17B25PB600
FCC17B25PB600 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25PB600
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25PB600.pdf
Availability of FCC17B25PB600
QUANTITY
FCC17B25PB600 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25PB600
Internal Part NumberEIS-FCC17B25PB600
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25PB6x0.igsFCC17B25PB6x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25PB600
Related LinksFCC17B, FCC17B25PB600 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25PB600 Details Description
Related parts for FCC17B25PB600
BATTERY PK S-HD 4.5V C SIZE ZINC datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 144-BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 80 DEG BLK/YELLOW datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
SURGE STOPPER W/DIODE SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf