Amphenol Commercial Products FCC17B25PC650
FCC17B25PC650 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25PC650
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25PC650.pdf
Availability of FCC17B25PC650
QUANTITY
FCC17B25PC650 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25PC650
Internal Part NumberEIS-FCC17B25PC650
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25PC6x0.igsFCC17B25PC6x0.stp
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25PC650
Related LinksFCC17B, FCC17B25PC650 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25PC650 Details Description
Related parts for FCC17B25PC650
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917 datasheet.pdf
ASSEMBLY 6 POSITION 6 CONTACT datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 24V 80W datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
HEAT SINK FOR G3S/G3SD datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL54207 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 500MA 950 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf