Amphenol Commercial Products FCC17B25SA28B
FCC17B25SA28B picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25SA28B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25SA28B.pdf
Availability of FCC17B25SA28B
QUANTITY
FCC17B25SA28B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25SA28B
Internal Part NumberEIS-FCC17B25SA28B
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25SA2xB.igsFCC17B25SA2xB.stp
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25SA28B
Related LinksFCC17B, FCC17B25SA28B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25SA28B Details Description
Related parts for FCC17B25SA28B
CAP POLYMER 180UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE KIT FOR KVM PS/2 6' datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
EVAL BRD FOR TW6805A-LA2-GR 8CH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST 0.6A datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf