Littelfuse LA070URD31LI0315
LA070URD31LI0315 picture photo
Mfg. Part Number
LA070URD31LI0315
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 315A 700VAC
Datasheet Download
LA070URD31LI0315.pdf
Availability of LA070URD31LI0315
QUANTITY
LA070URD31LI0315 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA070URD31LI0315
Internal Part NumberEIS-LA070URD31LI0315
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated700VAC
Current315A
Package / CaseRectangular, Blade
Size / Dimension1.874" L x 2.008" W x 2.205" H (47.60mm x 51.00mm x 56.00mm)
Operating Temperature-
Melting I²t7.5
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA070URD31LI0315
Related LinksLA070URD, LA070URD31LI0315 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA070URD31LI0315 Details Description
Related parts for LA070URD31LI0315
IC MOSFET DVR 1A HS 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
BATTERY PACK 9.6V 1900MAH NIMH datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 100V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf