Amphenol Commercial Products FCC17B25SB25B
FCC17B25SB25B picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25SB25B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25SB25B.pdf
Availability of FCC17B25SB25B
QUANTITY
FCC17B25SB25B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25SB25B
Internal Part NumberEIS-FCC17B25SB25B
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25SB2xB.igsFCC17B25SB2xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25SB25B
Related LinksFCC17B, FCC17B25SB25B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25SB25B Details Description
Related parts for FCC17B25SB25B
IC ADC 20BIT DUAL-INPUT 32-TQFP datasheet.pdf
CONN HOUSING 2POS .100 SGL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 6.05VWM 11.7VC 1.5KE datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 8MMX1M RECT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 220K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCESSORY FOR 83161 NUT 12X.75 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 15V AXIAL datasheet.pdf
1800UF 350V 40X100MM 85C 10000H datasheet.pdf